SRIS

Dažniausiai užduodami klausimai

SRIS teikia šias paslaugas:

  1. Gauti, teikti ar tikrinti duomenis apie saugomas rūšis, jų augavietes bei radavietes. Paslauga gali naudotis visi Lietuvos Respublikos gyventojai prisijungę per VIISP sistemą.
  2. Gauti išrašą apie saugomas rūšis, jų augavietes ir radavietes. Paslauga gali naudotis visi Lietuvos Respublikos gyventojai prisijungę per VIISP sistemą.

Prisijunkite per VIISP, pasirinkite paslaugą „Gauti, teikti ar tikrinti duomenis apie saugomas rūšis, jų augavietes bei radavietes“ ir paprašykite leidimo teikti duomenis. Kai jis bus suteiktas, gausite paskyrą su prisijungimo duomenimis ir joje atsiras galimybė teikti saugomų rūšių stebėjimo anketas.

Prisijunkite per VIISP, pasirinkite paslaugą „Gauti, teikti ar tikrinti duomenis apie saugomas rūšis, jų augavietes bei radavietes“ ir paprašykite leidimo tikrinti duomenis. Atminkite, kad tam, kad gauti leidimą jūs turite turėti atitinkamą kvalifikaciją ir pateikti ją įrodančius dokumentų kopijas. Kai toks leidimas bus suteiktas, gausite paskyrą su prisijungimo duomenimis ir joje atsiras galimybė tikrinti saugomų rūšių stebėjimo anketas.

Spauskite viršuje esantį mygtuką „Prisijungti“ ir atsivers prisijungimo langas, kuriame spauskite ant aktyvios nuorodos „Prisijungti“. Paspaudus šią nuorodą atsivers Elektroninės valdžios vartų puslapis (VIISP), kuriame galėsite autentifikuotis ir prisijungti prie SRIS.

Tam, kad mastelį galėtumėte keisti neribotai turite prisijungti prie SRIS – autentifikuotis per VIISP arba su turimais prisijungimo duomenimis.

Anketos valdymo juostoje yra mygtukas „Pranešti apie pastebėtą klaidą“ (šauktukas). Paspauskite jį, atsidarys el. pašto laiško siuntimo laukas. Jame ir aprašykite kokią klaidą pastebėjote.

Taip, pradėtą pildyti anketą galite išsisaugoti ir baigti pildyti vėliau. Prisiminkite, kad yra nustatyta apribojimas kiek nepateiktų anketų galite išsaugoti. Jį viršijus išsaugoti anketos nepavyks.

Tokią informaciją galite gauti dviem būdais:

  • Pasirinkite paslaugą „Gauti, teikti ar tikrinti duomenis apie saugomas rūšis, jų augavietes bei radavietes“ ir paprašykite leidimo gauti duomenis jums dominančioje teritorijoje. Jums reikės pažymėti teritoriją, kuri jus domina žemėlapyje ir nurodyti apie kokias saugomų rūšių radavietes ar augavietes norite gauti informaciją. Prie prašymo rekomenduojama pateikti papildomus dokumentus – jūsų sklypo registravimo išrašą ar pan. Pateiktas prašymas bus apsvarstytas ir priimtas sprendimas jums suteikti prieigą prie prašytų duomenų. Dominančius duomenis matysite interaktyviame žemėlapyje.
  • Pasirinkite paslaugą „Gauti išrašą apie saugomas rūšis, jų augavietes ir radavietes“ ir paprašykite išrašo apie duomenis jums dominančioje teritorijoje. Jums reikės pažymėti teritoriją, kuri jus domina žemėlapyje ir nurodyti apie kokias saugomų rūšių radavietes ar augavietes norite gauti informaciją. Prie prašymo rekomenduojama pateikti papildomus dokumentus – jūsų sklypo registravimo išrašą ar pan. Pateiktas prašymas bus apsvarstytas ir priimtas sprendimas jums suteikti išrašą prie prašytų duomenų. Suteiktą išrašą PDF formatu galėsite atsisiųsti iš sistemos ir
    atsispausdinti.

Ne. Prisijungimai skirti tik jums. Juos suteikiant jūs įsipareigojote saugoti duomenų konfidencialumą.

Susisiekti galite el. paštu: gustina.vaicekauskiene@vstt.lt (Gustina Vaicekauskienė, Biologinės įvairovės skyrius vyriausioji specialistė).

Nerandi atsakymo ?

Jeigu neradote atsakymo tarp dažniausiai užduodamų klausimų, jūs visada galite susisiekti su mumis. Atsakysime į Jūsų klausimą kaip galima greičiau!